در روز‌های گذشته نسخه جدید تلگرام یعنی نسخه ۴٫۶ وارد اپ استورها شده و در دسترس کاربران قرار گرفته و همانند دیگر ورژن‌های تلگرام این نسخه نیز قابلیت‌های جدیدی را همراه خود داشته. در این مطلب قصد داریم قابلیت های ورژن جدید تلگرام یعنی ورژن ۴٫۶ را به شما معرفی کنیم تا شما نیز با این قابلیت‌ها بیشتر آشنا شوید و در صورت نیاز از آن‌ها استفاده کنید.

قابلیت های ورژن جدید تلگرام

قابلیت های ورژن جدید تلگرام

تلگرام محبوب‌ترین برنامه پیام‌رسان در ایران می‌باشد، به صورتی که تعداد کاربران ایرانی آن را بیشتر از ۳۰ میلیون نفر حدس می‌زنند. به همین دلیل هم اخبار موجود درباره این پیام‌رسان بسیار پی‌گیری می‌شود. تلگرام در نسخه جدید خود برای راحتی کاربران و افزایش امکانات و کاربردهای خود قابلیت‌های جدیدی را به برنامه اضافه کرده است که مانند ورژن‌های گذشته سروصدای زیادی به پا کرده است. در ورژن قبلی امکاناتی مانند ساخت آلبوم در تلگرام و … اضافه شده بود، در این نسخه نیز امکانات جدیدتر. با ما همراه باشید تا شما را بیشتر با قابلیت های ورژن جدید تلگرام آشنا کنیم.

تنظیمات تفکیک شده در تلگرام :

شاید به جرئت بتوان گفت که مهم‌ترین و بهترین قابلیتی که تلگرام در ورژن ۴٫۶ به برنامه خود اضافه کرده است، تنظیمات تفکیک شده برای برای دانلود خودکار فایل‌ها و ذخیره‌سازی آن‌ها می‌باشد. به این صورت که از این پس شما قادر خواهید بود با استفاده از این قابلیت جدید برای هر کدام از حالت‌های وصل شدن به اینترنت خود مانند وای‌فای، دیتا، رومینگ تنطیمات جداگانه اعمال کنید.

تنظیمات تفکیک شده در تلگرام

به عنوان مثال شما می‌توانید دانلود فایل‌های مخاطبان خود را روی هر دو حالت وای‌فای و دیتا به صورت خودکار آزاد بگذارید و دانلود فایل خودکار از گروه‌ها و کانال‌های تلگرام را محدود به وای‌فای کنید. برای این کار باید به قسمت تنطیمات برنامه تلگرام رفته و سپس به بخش Data & storage بروید و از این بخش تنطیمات تفکیک شده خود را اعمال کنید. تصویر بالا محل دقیق انجام این تنظیمات را به شما نشان می‌دهد.

ارسال آلبوم در چت محرمانه از دیگر قابلیت های ورژن جدید تلگرام :

ارسال آلبوم در چت محرمانه

یکی دیگر از قابلیت های ورژن جدید تلگرام پشتیبانی از ارسال آلبوم در گفت‌وگوهای محرمانه می‌باشد که در ورژن قبلی امکان این کار فراهم نبود. با افزوده شدن این قابلیت حال کاربران این امکان را دارند تا بتوانند در گفت و گوهای محرمانه خود نیز عکس‌ها و ویدیوها را به صورت آلبوم ارسال کنند. قابلیت ساخت آلبوم امکانی بود که در ورژن قبلی فرآهم شده بود و بسیار مورد توجه کاربران برنامه تلگرام قرار گرفته، حال در این نسخه این امکان به چت محرمانه نیز اضافه شده است.

پشتیبانی از پروتکل MTProto :

اضافه کردن پشتیبانی کامل از پروتکل MTProto 2.0 و بهره‌گیری از اتصال P2P در Ios به منظور افزایش کیفیت تماس‌های تلگرامی با مخاطبین از دیگر قابلیت های ورژن جدید تلگرام به شمار می روند.

اضافه شدن ویجت HTML :

آخرین مورد از قابلیت های ورژن جدید تلگرام یعنی ورژن ۴٫۶ اضافه شدن ویجت HTML تعبیه شده براى پیام‌ها در کانال‌ها و گروه‌های عمومی می‌باشد.

تمامی این موارد قابلیت های مهمی بودند که در ورژن ۴٫۶ به تلگرام اضافه شده‌اند. البته بهبودهایی در سرعت برنامه و رفع باگ‌های موجود هم جزو این موارد است که نیاز به توضیح بیشتر ندارد. برای استفاده از این قابلیت‌ها ابتدا باید تلگرام خود را از طریق اپ استورهای معتبری مانند کافه بازار و یا مایکت بروزرسانی کنید.

از اینکه با کافه ممبر، مرجع نخصصی افزایش ممبر تلگرام همراه بودید کمال تشکر را داریم.


0 thoughts on “با قابلیت‌های جدید ورژن ۴٫۶ تلگرام بیشتر آشنا شوید”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته‌های مرتبط

آموزش اپلیکیشن تلگرام

با امکانات جالب تلگرام بیشتر آشنا شوید

پیام رسان قدرتمند تلگرام که در ایران طرفداران و کاربران بسیار زیادی دارد با انتشار نسخه جدید برنامه خود برای پلتفرم‌های اندروید و IOS سر و صدای بسیار زیادی را به پا کرده است، امکانات Read more...

آموزش اپلیکیشن تلگرام

از ساخت اکانت تا کار با تلگرام

به قدرت می‌توان گفت که تلگرام پرطرفدارترین و پر مخاطب‌ترین پیام رسان در ایران می‌باشد. این پیام رسان قوی بعد از ورود به ایران به دلیل امکانات زیاد و امنیت بالا توانست جای خود را Read more...

آموزش اپلیکیشن تلگرام

ساخت آلبوم، قابلیت جدید تلگرام!

در این مطلب قصد داریم برای شما قابلیت جدید تلگرام که در جدیدترین نسخه یعنی ۴٫۵ به آن اضافه شده است را آموزش دهیم تا شما نیز بتوانید از این قابلیت به درستی استفاده کنید. Read more...