داشتن ممبر فراوان و بالا برای کسانی که در تلگرام کانال دارند بسیار مهم و حیاتی می‌باشد. در بسیاری از موارد مشاهده می‌شود که ادمین‌های تلگرام بعد از افزایش ممبر تلگرام در کانال خود و پس از مدت زمانی کوتاه دچار ریزش اعضا شده و اعضای آن‌ها روز به روز کمتر می‌شود. در این مطلب قصد داریم دلایل ریزش ممبر کانال تلگرام را برای شما بازگو کنیم تا شما نیز اگر کانال تلگرامی برای خود دارید این موارد را رعایت کرده و از ریزش اعضای کانال تلگرام خود جلوگیری کنید.

اهمیت جلوگیری از ریزش ممبر کانال تلگرام

دلایل ریزش ممبر کانال تلگرام

داشتن ممبر بالا برای یک کانال بسیار مهم می‌باشد هم از نظر کسب درآمد و هم از نظر بالا رفتن ارزش و یا به قول معروف لِوِل کانال. به همین خاطر همه ادمین‌های کانال به دنبال افزایش اعضای کانال خود هستند ولی واقعیت امر اینگونه است که فقط این افزایش ممبر کافی نیست.

بعد از ایجاد یک کانال در تلگرام شما ۲ دغدفه مهم پیش‌رو خواهید داشت تا بتوانید کانالی موفق داشته باشید، اول بالا بردن اعضا و دوم نیز مدیریت کانال تلگرام و جلوگیری از ریزش ممبر‌های کانال.

پیش از این راه‌های بالا بردن اعضای کانال تلگرام را برای شما بیان کرده‌ایم. اما دلایل ریزش ممبر کانال تلگرام چه مواردی می‌تواند باشد؟ چرا پس از مدتی اعضای یک کانال شروع به ترک کانال می‌کنند این‌ها سوالاتی هستند که در این مطلب به آن‌ها پاسخ داده خواهد شد.

دلایل ریزش ممبر کانال تلگرام

 علت کم شدن اعضای کانال تلگرام

دلایل مختلف و متفاوتی برای ریزش ممبر کانال تلگرام وجود دارد اما مهم‌ترین این دلایل به شرح زیر می‌باشد.

تولید محتوای نادرست برای کانال :

یکی از دلایل ریزش ممبر کانال تلگرام که شاید بتوان گفت مهم‌ترین دلیل ریزش اعضا نیز می‌باشد، تولید محتوای نادرست برای کانال است. مهم‌ترین داشته و محصول یک کانال تلرگامی برای اعضایش محتوا می‌باشد پس اگر محتوا به درستی تولید نشود و برای ممبر کانال مفید نباشد صد در صد این کانال محبوبیتش را از دست داده و ممبر‌های خود را نیز به همین صورت.

فاکتور‌های ضروری تولید محتوا در کانال به شرح زیر می‌باشد :

  • محتوای منتشر شده در کانال باید کاملا با موضوع کلی کانال تطابق داشته باشد و شما باید از انتشار محتوای غیر مرتبط جلوگیری کنید.
  • محتوا باید کاملا کاربردی باشد و برای کابر مفید. اکثر ممبرهای تلگرام به دنبال محتوای کاربرید هستند.
  • محتوا یا همان پست که در کانال منتشر می‌شود باید ناب و تازه باشد. از انتشار محتوای کپی و یا قدیمی باید جلوگیری شود.

انتخاب زمان نادرست برای انتشار محتوا

انتخاب زمان نادرست برای انتشار محتوا

بعد از اینکه شما یک محتوا با فاکتورهای اشاره شده را نوشته و آماده انتشار در کانال خود کردید باید این نکته را در نظر بگیرید که یکی از دلایل ریزش ممبر کانال تلگرام انتشار پست یا همان محتوا در زمان نا مناسب می‌باشد.

برای اینکه در زمان انتشار محتوا دچار ریزش ممبر نشوید باید این نکات را رعایت کنید :

  • به صورت رگباری اقدام به انتشار محتوا نکنید
  • در ساعات دیر وقت و یا صبح زود محتوا منتشر نکنید.
  • زمانبندی مشخص برای انتشار محتوا داشته باشید.

رعایت تمامی این مورد در تولید محتوا از ریزش ممبر کانال تلگرام شما جلوگیری خواهد کرد. به ادامه دلایل ریزش ممبر کانال تلگرام توجه کنید.

حذف اکانت تلگرام

حذف اکانت تلگرام

حذف اکانت تلگرام یکی دیگر از دلایل ریزش ممبر کانال تلگرام می‌باشد. اینگونه که بسیاری از افراد بعد از اینکه عضو کانال تلگرام می‌شوند بنا به دلایل مختلف اقدام به حذف اکانت خود می‌کنند. تلگرامی نیز در زمان‌های معین این اکانت‌ها را از روی سرور خود پاک می‌کند پس در نتیجه ممبر کانال شما نیز کاهش پیدا می‌کند.

تغییر نام و یا لوگو :

تعییر نام و لوگو نیز از دلایل ریزش ممبر کانال تلگرام می‌باشد. شما زمانی که با یک نام و یا باید لوگو خاص به شهرت رسیده‌اید و بسیاری از افراد در تلگرام شما را با این نام می‌شناسند نباید اقدام به تغییر آن‌ها کنید. اگر بعد از مدتی نام و یا حتی لوگو کانال خود را تغییر دهید بسیاری از افراد با تصور اینکه به صورت اشتباهی عضو کانال شده‌اند از کانال شما خارج می‌شوند.

این تغییر نام و لوگو می‌تواند برای یک کانال هزینه گرانی داشته باشد و حتی ممکن است باعث شود که کلا کانال اعتبار خود را از دست بدهد. به همین دلیل هم هست که بسیاری از افراد توصیه می‌کنند که از خرید کانال‌های آماده با ممبر بالا خودداری کنید زیرا این ‌کانال‌ها با نام و لوگو اولیه خود اقدام به جذب و بالا بردن ممبر تلگرام کرده‌اند.

تبلیغات:

دلایل ریزش ممبر کانال تلگرام

شاید بتوان گفت که از نظر اهمیت و میزان تاثیر، تبلیغات رتبه دوم را در دلایل ریزش ممبر کانال تلگرام کانال دارد. درست است که تبلیغ برای هر کانالی لازم است چه برای تبادل ممبر و چه برای کسب درآمد ولی این تبلیغات باید اصولی و هدفمند باشد و افراطی در آن وجود نداشته باشد.

  • تبلیغاتی که شما در کانال خود انجام می‌دهید باید با محتوای کانال شما مرتبط باشد
  • زمان درست برای تبلیغات انتخاب شود
  • تبلیغات باید مفید و کاربردی باشد

مهم‌ترین دلایل ریزش ممبر کانال تلگرام را با هم مرور کردیم، اگر شما نیز کانال تلگرامی دارید و با دغدغه ریزش ممبر مواجه هستید باید این نکته را بدانید که برای جبران کار باید ابتدا اقدام به تبلیغات و افزایش اعضای کانال خود کرده و سپس موارد بالا را به صورت دائم رعایت کنید.

کافه ممبر به عنوان یکی از مراجع مطمئن و با سابقه در افزایش ممبر تلگرام می‌باشد که شما با خیالی آسوده می‌توانید از خدمات آن استفاده کنید، خدماتی مانند:

از اینکه همراه ما بودید کمال تشکر را داریم. امیدواریم که این مطلب برای شما دوستان مفید بوده باشد.


0 thoughts on “دلایل ریزش ممبر کانال تلگرام شما چیست؟”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته‌های مرتبط

مدیریت کانال تلگرام

نکات مهم در مدیریت کانال تلگرام

چند سالی است که شبکه اجتماعی تلگرام با جذب کاربران فراوان توانسته به یکی از رسانه‌های پرطرفدار و پر کاربرد در ایران تبدیل شود. این شبکه اجتماعی بعد از شروع فعالیت در ایران به سرعت Read more...

مدیریت کانال تلگرام

آموزش تولید محتوا برای کانال تلگرام

امروزه در ایران یکی از روش‌های کسب درآمد و درآمد زایی استفاده از پتانسیل‌های موجود در شبکه‌های اجتماعی و پیامرسان مانند تلگرام و اینستاگرام می‌باشد. هستند افرادی که خرج و مخارج خو د و یا Read more...

مدیریت کانال تلگرام

معرفی برخی از کانال‌های پر طرفدار ایرانی در تلگرام

پیش از این شما را با نکات مهم در مدیریت کانال تلگرام آشنا کرده و تمامی نکات را با جزئیات کامل برای شما بیان کرده بودیم. حال می‌خواهیم در این مطلب از کافه ممبر به Read more...