در این مطلب قصد داریم برای شما قابلیت جدید تلگرام که در جدیدترین نسخه یعنی ۴٫۵ به آن اضافه شده است را آموزش دهیم تا شما نیز بتوانید از این قابلیت به درستی استفاده کنید. با آموزش ساخت آلبوم در تلگرام همراه کافه ممبر باشد.

ساخت آلبوم در تلگرام

ساخت آلبوم در تلگرام

تلگرام با انتشار نسخه ۴٫۴ خود در ماه‌های گذشته با امکانات جدید فراوان همه را شگفت زده کرده بود، امکاناتی همچون لایو لوکشن تلگرام، پلیر جدید، مدیریت بهتر کانال و گروه‌ها و… . در جدیدترین نسخه تلگرام که چند روزیست وارد مارکت‌های مختلف جهانی شده است تلگرام امکانات خاص و ویژه دیگری را نیز اضافه کرده است که بسیار مورد توجه کاربران قرار گرفته است. امکانات جدید این نسخه شامل قابلیت ساخت آلبوم در تلگرام، بوکمارک کردن پیام‌ها، بالا رفتن قابلیت سرچ، پین کردن پیام‌ها می‌باشد. همگی این امکانات در جهت بهبود رابط کاربری و راحتی بیشتر کاربران در برنامه به آن اضافه شده است. در بین این قابلیت‌ها امکان ساخت آلبوم در تلگرام بیشترین توجهات را به خود جلب کرده و شاید به جرئت گفت که قوی‌ترین قابلیت اضافه شده به تلگرام در نسخه جدید می‌باشد. در ادامه قصد داریم به آموزش ساخت آلبوم در تلگرام بپردازیم تا شما نیز بتوانید از این قابلیت به درستی استفاده کنید. با ما هراه باشید.

آموزش ساخت آلبوم در تلگرام

قبل از آموزش ساخت آلبوم در تلگرام کاربرد این قابلیت را برای شما بازگو می‌کنیم. پیش از این در هنگام ارسال چند عکس یا ویدیو پشت سرهم برای یک شخص با حتی گروه و کانال، این عکس‌ها و ویدیوها به صورت پیام‌های جداگانه ارسال می‌شدند، هر عکس یا ویدیو به عنوان یک پیام ارسال می‌شد. مشکلی که این کار داشت این بود که در صورت زیاد بودن عکس‌ها و ویدیوها صفحه چت طولانی می‌شود و کاربر نیز گیج. قابلیت ساخت آلبوم این امکان را به شما می‌دهد که تمامی عکس‌ها و ویدیوها را در قالب یک پیام به طرف مقابل خود ارسال کنید.

ساخت آلبوم در تلگرام کار بسیار آسانی می‌باشد و شما به راحتی می‌توانید از این قابلیت استفاده کنید. برای این منظور ابتدا برنامه تلگرام خود را باز، و صفحه چت کسی که دوست دارید برای او عکس و یا ویدیو ارسال کنید را باز کنید. اگر عکس‌ها و ویدیوها را به کانالی ارسال می‌کنید نیز صفحه کانال را باز کنید.

آموزش ساخت آلبوم در تلگرام

کلید سنجاق که در گوشه سمت راست پایین وجود دارد را فشار دهید و مانند گذشته عکس‌ها و یا ویدیو‌های خود را ارسال کنید مشاهده خواهید کرد که با انتخاب هر کدام تعداد را نیز تلگرام به شما نمایش خواهد داد.

بعد از انتخاب عکس‌ها حال باید پیغام خود را ارسال کنید، برای این کار باید دکمه ارسال را فشار دهید.

حال مشاهده خواهد کرد که تلگرام به جای ارسال تکی هر عکس و یا ویدیو آن‌ها را در قالب یک آلبوم به طرف مقابل ارسال می‌کند و او نیز قادر است همگی عکس‌ها و یا ویدیوها را یکجا مشاهده کند.

آموزش ساخت آلبوم در تلگرام

با کیک کردن بر روی هر کدام از این عکس‌ها و یا ویدوها می‌توانید آن‌ها را به صوت تکی مشاهده و ذخیره کنید.

همانطور که گفته شد این قابلیت فقط برای صفحه گفت‌وگوهای شخصی  نیست و شما می‌توانید در کانال و یا گروه نیز این کار را انجام دهید. کاربرد این قابلیت در گروه‌ها بیشتر نمایان می‌شود چرا که ارسال چندین محتوای پشت سرهم بسیار ناخوشآیند بود و بیشتر به چشم می‌آمد.

نوع و شکل قرارگیری عکس‌ها در کنار هم بستگی به تعداد عکس‌های شما دارد و شما دخالتی در نحوه قرار گیری آن‌ها نخواهید داشت.

آموزش ساخت آلبوم در تلگرام نیز به همین راحتی به پایان رسید. از اینکه با کافه ممبر مرجع تخصصی افزایش ممبر تلگرام همراه بودید کمال تشکر را داریم. قابلیت‌های دیگر نیز در قالب مطالب اختصاصی به شما آموزش داده خواهند شد.

 


0 thoughts on “ساخت آلبوم، قابلیت جدید تلگرام!”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته‌های مرتبط

آموزش اپلیکیشن تلگرام

با امکانات جالب تلگرام بیشتر آشنا شوید

پیام رسان قدرتمند تلگرام که در ایران طرفداران و کاربران بسیار زیادی دارد با انتشار نسخه جدید برنامه خود برای پلتفرم‌های اندروید و IOS سر و صدای بسیار زیادی را به پا کرده است، امکانات Read more...

آموزش اپلیکیشن تلگرام

چگونه با استفاده از تلگرام لوکیشن خود را ارسال کنیم

فرستادن لوکیشن یا موقعیت مکانی یکی از قابلیت‌های مفید و به درد بخور در تلگرام می‌باشد که توسط آن هر فرد می‌تواند لوکیشن خود را از طریق تلگرام ارسال کند. یکی دیگر از قابلیت‌های مفید Read more...

آموزش اپلیکیشن تلگرام

با قابلیت‌های جدید ورژن ۴٫۶ تلگرام بیشتر آشنا شوید

در روز‌های گذشته نسخه جدید تلگرام یعنی نسخه ۴٫۶ وارد اپ استورها شده و در دسترس کاربران قرار گرفته و همانند دیگر ورژن‌های تلگرام این نسخه نیز قابلیت‌های جدیدی را همراه خود داشته. در این Read more...