امروزه در ایران یکی از روش‌های کسب درآمد و درآمد زایی استفاده از پتانسیل‌های موجود در شبکه‌های اجتماعی و پیامرسان مانند تلگرام و اینستاگرام می‌باشد. هستند افرادی که خرج و مخارج خو د و یا حتی خانواده و خود را از طریق کانال‌های تلگرامی و یا پیج‌های اینستاگرامی تامین می‌کنند. این بسترها به دلیل آزاد بودن در ورود به آن و همچنین نیاز نداشتن به سرمایه زیاد بسیار مورد استقبال مردم قرار گرفته‌اند. حتما شما نیز شنیده‌اید که برای اینکه بتوانید در تلگرام درآمد زایی کنید باید یک کانال تلگرامی با ممبر بالا داشته باشید. یکی از راه‌های افزایش ممبر کانال تولید محتوا صحیح برای کانال تلگرام می‌باشد. تولید محتوا برای کانال تلگرام کار آسانی است اگر شما هم روش‌های صحیح آن را بلد باشید.

در این مطلب ما قصد دارید نکات مهم در تولید محتوا برای کانال تلگرام را برای شما بیان کنیم، نکاتی که رعایت کردن آن‌ها برای یک تولید کننده محتوای کانال ضروری است. با ما همراه باشید.

 آموزش تولید محتوا برای کانال تلگرام

تولید محتوا برای کانال تلگرام

تولید محتوا برای کانال تلگرام

همانطور که در مطلب “مدیریت کانال تلگرام” نیز گفته شد یکی از نکات مهم در مدیریت کانال تلگرام، تولید محتوا برای کانال تلگرام می‌باشد. شما می‌توانید به راحتی یک کانال تلگرامی ایجاد کنید و با استفاده از روش‌های افزایش ممبر تلگرام اعضای کانال خود را بالا ببرید، اما تنها چیزی که باعث می‌شود اعضای کانال در آن مانده و عضو دائمی آن شوند محتوای آن است که باید به درستی تولید و مدیریت شود.

با این اوصاف باید بگوییم که هر ادمین کانال تلگرامی باید تکنیک‌های تولید محتوا برای کانال تلگرام را یاد گرفته و بر اساس این آموزش‌ها اقدام به تولید محتوا برای کانال تلگرامی خود کند.

برخی از نکات مهم در تولید محتوا برای کانال تلگرام را در این مطلب با هم مرور خواهیم کرد.

محتوای تازه و ناب تولید کنید :

محتوای تولید شده برای کانال‌های تلگرامی باید ناب و تازه باشد تا مخاطب را مجبور به خواندن کند. از انتشار محتواهای کپی (بخصوص محتوای کانال‌های تلگرامی معروف) جدا خودداری کنید زیرا مخاطب با دیدن این محتوای کپی شده دل سرد شده و از کانال خارج می‌شود اگر این کار به صورت مکرر تکرار شود امکان لفت دادن مخاطبان کانال به شدت بالا می‌رود.

زمان اتشار محتوا را مدیریت کنید :

زمان اتشار محتوا را مدیریت کنید

زمان اتشار محتوا را مدیریت کنید

در تولید محتوا برای کانال تلگرام باید به زمان انتشار نیز بسیار اهمیت دهید. اگر دوست دارید کانال منظم با اعضای وفادار داشته باشید باید زمانبندی مشخصی برای انتشار محتوای خود لحاظ کنید. به عنوان مثال هر دو ساعت یک محتوای ناب و یا هر یک ساعت، این زمان بستگی به موضوع کانال شما دارد. این نکته را بدانید که یکی از دلایل عمده خروج اعضا از کانال انتشار محتوا به صورت ضربتی می‌باشد.

در مقابل این گفته‌ها اگر شما محتوای کمی برای کانال خود تولید کنید بعد از مدت زمان کمی کانال شما به کل فراموش خواهد شد. اگر موضوع کانال شما به صورتی است که نمی‌توانید تعداد محتوای بالا تولید کنید حتما زمانبندی خود را به صورتی تنطیم کنید که اکثریت مخاطبانتان در آن ساعت به تلگرام مراجعه می‌کنند.

از گذاشتن عکس غافل نشوید :

گذاشتن عکس برای هر محتوای متنی تولید شده می‌تواند زیبایی و جذابیت آن را به شدت افزایش دهد. در تولید محتوا برای کانال تلگرام خود عکس‌ها را فراموش نکنید. البته عکس باید با متن نوشته شده هماهنگ باشد. بهتر است در گوشه عکس‌ها نام کانال خود را با اندازه بسیارکوچک بنویسید تا در صورت اشتراک گذاری عکس منبع آن نیز برای دیگر افراد مشخص باشد.

داشتن لوگو می‌تواند شما را از نوشتن آدرس کانال در عکس‌ها بی نیاز کند. شما می‌توانید به جای گذاشتن آدرس کانال از لوگو استفاده کنید که پرستیژ کاری بیشتری نیز دارد.

محتوای شما باید کوتاه باشد :

تحقیقات نشان داده است که کاربران از خواندن متن و محتواهای طولانی اجتناب می‌کنند و به سرعت از کنار آن رد می‌شوند. بهتر است قبل از انتشار محتوا چندین با آن را خوانده و تا جایی که امکان دارد متن آن را کوتاه کنید و از جمله بندی‌های مناسب استفاده کنید.

البته توجه کنید که کوتاه کردن محتوا باعث ناقص شدن آن نشود و مفهوم محتوا حفظ شود.

آدرس کانال فراموش نشود :

در انتهای تمامی مطالب خود حتما آدرس کانال خود را نیز درج کنید. زیرا کاربران بسیاری از محتواها را در گروه‌های مختلف به اشتراک می‌گذارند، شما با گذاشتن آدرس در حقیقت کانال خود را به اعضای آن گروه‌ها نیز معرفی می‌کنید و آن‌ها نیز می‌توانند به راحتی با کلیک بر روی آدرس وارد کانال شما شوند.

هشتگ امکانی برای طبقه بندی محتوای تولید شده برای کانال :

هشتگ امکانی برای طبقه بندی محتوا تولید شده برای کانال

هشتگ امکانی برای طبقه بندی محتوا تولید شده برای کانال

یکی از نکات مهم در تولید محتوا برای کانال تلگرام رعایت هشتگ گذاری می‌باشد. برای اینکه مخاطبان شما بتوانند به راحتی موضوع مورد علاقه خودشان را در کانال دنبال کنند باید محتواها هشتگ دار باشند. با هشتگ گذاری شما این امکان را به مخاطبان خود می‌دهید که به محتواهای قدیمی شما نیز به راحتی دسترسی داشته باشند و از جامع بودن کانال شما اطمینان حاصل کنند.

این‌ها نکاتی بودند که شما باید در تولید محتوا برای کانال تلگرام خود رعایت کنید. همگی این نکات شما را در داشتن یک کانال تلگرامی موفق و مفید با ممبر بالا کمک می‌کند. از این اینکه با کافه ممبر همراه بودید کمال تشکر را داریم.


0 thoughts on “آموزش تولید محتوا برای کانال تلگرام”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته‌های مرتبط

مدیریت کانال تلگرام

نکات مهم در مدیریت کانال تلگرام

چند سالی است که شبکه اجتماعی تلگرام با جذب کاربران فراوان توانسته به یکی از رسانه‌های پرطرفدار و پر کاربرد در ایران تبدیل شود. این شبکه اجتماعی بعد از شروع فعالیت در ایران به سرعت Read more...

مدیریت کانال تلگرام

معرفی برخی از کانال‌های پر طرفدار ایرانی در تلگرام

پیش از این شما را با نکات مهم در مدیریت کانال تلگرام آشنا کرده و تمامی نکات را با جزئیات کامل برای شما بیان کرده بودیم. حال می‌خواهیم در این مطلب از کافه ممبر به Read more...

مدیریت کانال تلگرام

دلایل ریزش ممبر کانال تلگرام شما چیست؟

داشتن ممبر فراوان و بالا برای کسانی که در تلگرام کانال دارند بسیار مهم و حیاتی می‌باشد. در بسیاری از موارد مشاهده می‌شود که ادمین‌های تلگرام بعد از افزایش ممبر تلگرام در کانال خود و Read more...